
Osztálykirándulás a Bakonyban? Igen! 🙂
Csodálatos helyszín, rengeteg programlehetőséggel.
Hol szállj meg? Gyere a Bakonycentrumba Zircre.
Szálláslehetőségeinkről ITT, osztálykirándulásoknak szóló ajánlatainkról pedig ITT olvashattok.
Milyen programlehetőségek vannak?
-Ciszterci Apátság
Az Apátság az 1098-ban alapított Ciszterci rend magyarországi központja. A templomot a török időkben elpusztították, majd csak később, a barokk időkben építették újra. Érdekessége, hogy minden oszlopa fából készült, mégis mind gyönyörűen megmunkált márványfelületnek tűnik, ez sokat elárul a korabeli mesterek precizitásáról és tehetségéről. A legtöbb szinte mindenhol díszítéssel ellátott barokk templomtól ez nagyban eltér, csak néhol találhatunk dekorációkat. A templom különös meghitt atmoszféráját, harmóniáját talán pont az egyszerű és a díszített felületek váltakozása adja.

-Ciszterci Arborétum
A ciszterci apátság mellett lévő, angolkert stílusban épült Arborétum hazánk legmagasabban fekvő fás gyűjteménye, 400 méter tengerszint feletti magasságban.
Leginkább a Bakonyra jellemző őshonos örökzöld és lombhullató cserjék, virágok és sziklakerti növények találhatóak itt. Emellett akadnak betelepített, más földrészekről származó növények is.

–Reguly Antal Múzeum
A múzeum névadója Reguly Antal, néprajzkutató, nyelvész, folklorista, a finnugor népek közötti kutatás úttörője volt. Rövid élete során alapvető kutatásokat végzett ezeken a területeken. Kutatásainak jelentősége több szempontból is kiemelkedő, a népek kutatásában érvényesített komplex szemlélete jóval megelőzte korát, az általa helyszínen megismert nyelvek és népek száma nagy, tárgygyűjteménye a mai Néprajzi Múzeum legrégibb anyaga. A Múzeum változatos állandó és időszakos kiállításoknak ad otthont.

-Eplényi Bringaréna
A télen sífelvonóként üzemelő felvonókat nyárra átalakítják, hogy kerékpárok szállítására is alkalmasak legyenek. Ez a gyakorlatban, egy a felvonók oldalára erősített szerkezet segítségével valósul meg. A felvonózás után a kijelölt bicikliútvonalakon lehet biciklizni. Magyarországon ez az első ilyen intézmény. Külföldön már régóta bevett szokás, hogy a felvonókat nyáron is használják. Bringaréna árairól itt található információ.

-A Tési szélmalmok és Jásd völgye
Tés határában két, szépen megmaradt szélmalom őrzi a múlt emlékeit. Már említettük, hogy a környék a szélenergia hasznosítására rendkívül alkalmas, olyannyira, hogy régebben négy szélmalom volt itt. Mára már csak kettő maradt meg belőlük, közülük az utolsó, a ma is működőképes Helt-féle malom 1951-ig üzemelt. A két ma is álló malom közül egyébként ez a régebbi. Ezt a malmot Pircher János ácsmester építette 1840 körül, míg a másikat, az Ozi-féle malmot Ozi János 1924-ben.
ITT olvashatsz részletesebb leírást róluk.

-Veszprémi állatkert
A Veszprémi Állatkertben számos érdekes fajjal lehet megismerkedni. A szintén itt található dínó parkban pedig egy érdekes földtörténeti kiállítást is várja a vendégeket.

-Kislődi Sobri Jóska Kalandpark
A park rengeteg lehetőséget kínál, van itt bobpálya, mászófal, kalandvár körhinta, kisvasút lehet csúszkálni hófánkkal, ki lehet próbálni a a lézerharcot, a gokartot, a 3D karikát, a jetskit, különböző próbákon lehet részt venni és még rengeteg minden áll rendelkezésre, csak legyen idő mindent kipróbálni.
A holnapon érdemes tájékozódni a kedvezményekről, ugyan az osztálykirándulás csomag csak a tanév folyamán vehető igénybe, de csoportos kedvezményre nyáron is van lehetőség.
ITT olvashatsz tovább a kalandparkról.

-Cseszneki vár és via ferrata
Mi is az a Via Ferrata?
Szabadidősport! 🙂
A sziklamászás egyszerűbb, biztonságosabb módja. Fixen beszerelt fém kábelek, létrák, hidak és lépcsőfokok segítik a haladást.
Hol találhatóak Via Ferrata útvonalak Cseszneken?
A Cseszneki vár aljában vezetnek az utak.
További részletek ITT.


–A Cuha-völgyi Tanösvény
ITT olvashatsz róla részletes leírást.

Érdeklődni a +36 20 256 36 32-es számon vagy az uzemeltetes.bagolyvar@gmail.com email címen lehet.