- Bakonybél-Hegyes-kő (sárga sávjelzés)
Az útvonal hossza:2,8 km
Szintkülönbség:30 méter
Kezdőpont:Bakonybél, Erdők háza
Végpont:Szömörke-völgy, Hegyes-kő
Az útvonal főbb állomásai: Bakonybél–Borostány kút–Kálvária– Hudi-földek–Halomány-hegy–alja–Szörmörke-völgy–Hegyes-kő
Pár órás kirándulás, nem vezet át nehéz terepen. Érdemes több időt rászánni és gyönyörködni a természet szépségeiben.
2.Gyógynövénytúrák
A Déli-Bakony egyik településén, Halimbán teremnek az ismert Halimbárium teákhoz használt növények. A terület különleges klímája teszi lehetővé, hogy eléljenek ezek a különleges növények a területen.
Korábban Dr. Szalai Miklós esperes itt élt, ő éleszetette újra a papok gyógyító tevékenységeit. Az ő receptjei alapján készülnek ma is a teák.
Indulnak egyéni és csoportos gyógynövénytúrák is, ezek során a településen és környéken barangolva lehetőség adódik megismerkedni a növényekkel.
3. Szurdoktúra
Ördög-árok és Kő-árok körtúra
Kiindulópont: Csesznek
Táv: 16 km
Az útvonal megtétele sokszor rögtönzött megoldásokat igényel, így csak vállalkozó szellemű és valamennyire már gyakorlott túrázóknak ajánlatos!
Az Ördög-árok felé haladva végigkísér minket a Cseszneki vár sziluettje, majd mezőkön áthaladva egy erdős rész következik. Itt le kell ereszkedni a patakmederhez. A meder fokozatosan szurdokvölggyé szélesedik ki. Helyenként bedőlt fák és kövek nehezítik a terepet és sokszor méretes köveken, sziklákon kell áttérni a meder túlsó oldalára.
Az árok legszebb része az Ördög-gát, más nevén Gizella-átjáró, ami hirtelen bukkan elő a fák közül. Egy hatalmas kőszikláról van szó, ami eltorlaszolja a szorost. Ennek a sziklának a megkerülése a feladat. Segítség is van hozzá: drótkötél, fellépők és vaslépcső. Mászás közben hallhatjuk, hogy alattunk a patak vízesése csobog.
Miután átjutottunk az Ördög-gáton a Bakony egyik legnagyobb barlangja a Sűrű-hegyi Ördög-lik tárul elénk. Ennek komolyabb felfedezése és bejárása csak barlangász tapasztalattal rendelkezőknek ajánlott.
A gát és a barlang után a völgy egyre inkább kiszélesedik, lassan kiérünk a szurdokból.
Ezután a zöld sávjelzést követjük, ami végigvezet a Kő-árkon. Ez az út szélesebb és végig nagyjából egyenletes talaj van a lábunk alatt, csak néhány keresztbe dőlt fával és pár nagyobb kővel lehet találkozni. Csesznekig követjük az utat,, majd egy idő után visszaérkezünk kiindulópontunkhoz.
Kellemes kikapcsolódást kívánunk a Bakonyban! 🙂