Kempingezés ősszel, kutyával
Ősszel amíg langyos az idő, és az éjjel sem csikorog még a fagy, nem kell a padlásra száműzni a családi sátort! Sőt! Jó családi program lehet a kempingezés a szabadban. De mi történjen akkor, ha nem szeretnénk négylábú kedvencünket a szomszédunk, vagy barátaink gondjaira bízni, hanem szeretnénk együtt eltölteni a szabadban értékes időt. Következzen néhány szempont amire érdemes odafigyelni, a kutyás kempingezés tervezése során.
1. Kutyabarát kemping:
Nem minden kempingezőhely kutyabarát kemping. A kempingezőhelyek tulajdonosai dönthetnek arról, hogy engedélyezik-e házi kedvencek beengedését a kempingterületre. A Bakonycentrumnál kutyabarát kempinglehetőségekkel várjuk kikapcsolódni váró vendégeinket, ahol a gazdi és a kis kedvenc is együtt tud pihenni.
2. Kedvencünk állapotfelmérés:
A kutyás kempingezés elengedhetetlen feltétele kedvencünk egészségügyi alkalmassága. Amikor kirándulni indulunk ne feledkezzünk meg kutyánk oltásairól. Ha olyan helyre megyünk ahol külön oltás megléte szükséges, mindenképpen szerezzük azt be számára. Vigyük magunkkal kedvencünk oltási könyvét, melyben azonnal látható hogy milyen vakcinák kerültek eddig beadásra, amennyiben ezt hatósági ellenőrzés során igazolnunk kell. Ne felejtsünk el kutyáink részére elsősegély készletet is csomagolni.
3. A kutya állandó társ a kirándulás során:
Amennyiben kutyás kempingezést tervezünk, ne felejtsük el hogy olyan programokat szervezzünk melyekbe négylábú társunkat is bevonjuk. Ne hagyjuk magára a táborhelyen, vagy bezárva az autóba ( ez több szempontból is veszélyes!) hanem vigyük magunkkal erdei túránkra, vagy menjünk el közösen úszni is. A többi táborozó nyugalmát is zavarhatjuk ha kutyusunk egyedül hagyjuk a táborhelyen.
4. Kutya póráz és biléta
Kutyás kempingezés során jól eső érzés lehet a szabadban elengedni kutyánkat, hogy kedvére futkorásszon és élvezze a nyitott teret, azonban nem ajánlatos csak úgy szabadon engedni kedvencünket. A legnyilvánvalóbb oka ennek az, hogy ha nincs kiképezve arra hogy vezényszóra visszajöjjön hozzánk, nagy az esélye hogy elszaladjon.
Egy másik indok pedig az hogy megvan az esélye annak is, hogy a szabadban találkozunk más túrázókkal akiket esetleg zavarhat vagy megijedhet kedvencünktől. Kis társunknak mindenképpen szerezzünk be (ha eddig még nem tettük) chipet, illetve nyakörvére bilétát melyen a neve mellett a mi elérhetőségeinket is feltüntetjük szükség esetén.
5. Kutyás kempingezés sátorral
Mindenképpen érdemes olyan sátorral készülni a túrázásra, melyben családtagjaink mellett kutyusunk is elfér velünk. Dönthetünk amellett is hogy éjszakára a szabad ég alatt hagyjuk őt, de ebben az esetben szükséges megkötni az állatot nehogy az éj leple alatt elszökjön tőlünk. Amennyiben kedvencünk nincs hozzászokva ahhoz hogy megkötve legyen, mindenképpen nagyobb sátor javasolt.
6. Hidratálás
Nemcsak számunkra de kedvencünk számára is szükséges ivóvizet pakolnunk, főleg ha nyáron indulunk túrázni együtt. Ne engedjük hogy kutyánk a szabadban található forrásokból igyon, azt pedig semmiképpen se hogy sós vizet fogyasszon.
7. Higiénia
Mindenképpen pakoljunk kutyánk tisztogatására fésűt, illetve készüljünk fel arra is hogy az egész napos kirándulás után meg kell fürdetnünk őt. Ezen felül legyen nálunk kutyaürülékes zacskó, hiszen a természetben is fel kell takarítanunk kedvencünk után.
8. Kutyás kempingezés végszó
A fenti tippek/trükkök segítségével fel tudunk készülni kutyás kempingezésünkre. A közös kirándulás ugyan tervezést igényel, de örök életre szóló élményeket szerezhetünk vele nemcsak magunknak de kis kedvencünknek is. A Bakony ősszel is rengeteg lehetőséget tartogat a kirándulások kedvelőinek. Tekintsd meg kirándulóközpontunk nyújtotta egyéb szálláslehetőségeinket.